ART / Lithographs / Litograph in colors 8368570
nr 836 8570
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), 161/360, subject size: 15x12,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Pierre Olofsson (1921-1996), 161/360, motivets mått: 15x12
1500
SEK 1100
Monday July 15 2013
at 19:44:45
350 kr
350 kr
400 kr
700 kr
500 kr
800 kr
1.100 kr
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson